nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

zdrowe śniadanie
Zdrowie

Zdrowe śniadanie, jak je przygotować?

Zdrowe śniadanie jest kluczowe, aby przez resztę dnia mieć dużo energii do działania. Musimy więc wiedzieć, jak je dla siebie odpowiednio przygotować, aby nie tylko dodawało nam energii, ale także przyczyniało się do poprawy naszego zdrowia. Odpowiednie połączenie składników to rzeczywiście gwarancja, że będziemy nie tylko zdecydowanie lepiej wyglądać, ale także lepiej się czuć, co jest kluczowe.

Zdrowe śniadanie, jak je przygotować?

Zdrowe śniadanie powinno zawierać dużo białka, a także błonnika. Warto więc nie tylko dołączać do niego potrawy z jajek lub wykorzystać jajka, aby stały się samodzielnym posiłkiem, a nie składnikiem dania. Warto pomyśleć także o jogurtach, jednak powinniśmy zrezygnować z tych, z dużą zawartością cukru, bo on wprawdzie przyczyni się do tego, że będziemy odczuwali więcej energii, jednak będzie to tylko chwilowe. Należy wybierać takie rzeczy, które uwalniają swoje energetyczne działanie bardzo powoli, a także są zdecydowanie bardziej syte. Możemy w ten sposób mieć pewność, że przez kilka najbliższych godzin nie będziemy potrzebować zjedzenia kolejnego posiłku, bo będziemy najedzeni na długi czas.

Co pić na zdrowe śniadanie?

Jeśli chodzi o zdrowe śniadanie to uda nam się je przygotować kierując się kwestiami, które są opisane powyżej. Jednak jest jeszcze kwestia odpowiedniego doboru napojów. Wiele osób nie wyobraża sobie śniadania bez kawy, a nie jest to najlepszym pomysłem. Po pierwsze kawa powoduje, że wypita przed śniadaniem zmniejsza łaknienie więc najprawdopodobniej nie będziemy mieć ochoty na dalsze jedzenie. Kolejną kwestią jest rozregulowanie metabolizmu, jeśli chodzi o kawę, należy więc kofeinę przyjmować wyłącznie po posiłku, a nie w trakcie, lub co gorsza przed nim.

Jakie napoje są więc wskazane, jeśli chodzi o śniadanie?

Najlepiej jest wybierać soki, wodę z cytryną i miętą, a także kompoty. Wiele osób decyduje się zamiast kawy na wypicie zielonej herbaty, która działa podobnie, jednak jest nieco zdrowsza. Najlepiej jest jednak zostawić i kawę i herbatę zieloną na porę po śniadaniu. Możemy dzięki temu nie tylko w spokoju dokończyć śniadanie, bo nie zaburzy nam to łaknienia i chęci na jedzenie, a także nie będziemy pić napojów dość ciężkich na pusty żołądek. Jest to kluczem do utrzymania pełnego zdrowia, a także na zapewnienie sobie optymalnej ilości energii na cały dzień. Możemy być pewni, że wprowadzenie tych nawyków przyczyni się znacznie do poprawy naszego samopoczucia i po kilku razach będziemy stosować je automatycznie, co jest kluczowe przy wprowadzaniu stopniowo zdrowych nawyków żywieniowych.