nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

mikrodermabrazja w domu
Uroda

Mikrodermabrazja w domu, czy jest możliwa?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który może pomóc nam nie tylko spłycić zmarszczki, sprawić, że skóra stanie się idealnie oczyszczona, a także pozbędziemy się naskórka, który niestety nie wygląda estetycznie, a zwyczajne peelingi nie do końca są w stanie sobie z nim poradzić. Jednak nie każdy ma czas i na tyle funduszy, aby chodzić na ten zabieg do kosmetyczki, bo często konieczne jest wykonanie całej serii zabiegów, aby efekty stały się naprawdę widoczne. W tej sytuacji warto wykonać go samodzielnie w domu, tym bardziej że jak najbardziej jest to możliwe.

Mikrodermabrazja w domu, jak ją wykonać?

Mikrodermabrazja w domu jest jak najbardziej możliwa do wykonania, jednak potrzebujemy nie tylko kosmetyków, ale także specjalnego urządzenia, który usunie naskórek. Możemy zakupić także różne rodzaje końcówek do wykonania mikrodermabrazji, jednak zdecydowanie najlepiej sprawdza się ta z diamentową głowicą. Musimy także nauczyć się jak wykonywać cały zabieg w domu, aby rzeczywiście był tak samo skuteczny, jak ten wykonywany w gabinecie kosmetycznym.

Mikrodermabrazja w domu krok po kroku

Mikrodermabrazję w domu należy rozpocząć od kupna peelingu, którym przed zabiegiem usuniemy nadmiar kosmetyków i pierwszą warstwę naskórka, a także toniku, którym będziemy przemywać twarz po zabiegu. Jeśli wiemy, że będziemy zmuszeni po ukończeniu zabiegu gdzieś wyjść, to należy kupić także dobry krem z filtrem, bo skóra tuż po będzie bardzo podatna na wszelkie uszkodzenia i nie można jej opalać. Kolejnym naszym zakupem powinien być ten dotyczący urządzenia, a także wyboru głowicy. Zdecydowanie najpopularniejsza jest ta diamentowa, bo możemy liczyć także na uniwersalność. Warto wiedzieć, że wykonywanie domowego zabiegu mikrodermabrazji należy rozpocząć od brody, a kończąc na twarzy.

Mikrodermabrazja, wskazania

Jeśli chodzi o wskazanie do wykonania mikrodermabrazji to jest ich całe mnóstwo. Pomoże nam nie tylko odmłodzić naszą twarz, sprawić, że będzie prezentować się ona zdecydowanie promienniej, a także przede wszystkim możemy liczyć na zmniejszenie blizn i cellulitu. Jednak musimy mieć na uwadze, że nie zawsze wystarczy jeden zabieg i w tej sytuacji decydując się na wykonywanie zabiegu w domu możemy być pewni, że zaoszczędzimy swoje pieniądze. Tym bardziej że kupno urządzenia i kosmetyków nie musi kosztować dużo i wystarczy nauczyć się, jak prawidłowo wykonywać go, aby osiągnąć takie same efekty, jak po wykonaniu go w salonie kosmetycznym. Tym bardziej że w domu możemy wykonywać go zdecydowanie częściej.