nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

Worki sztauerskie
Lifestyle

Worki sztauerskie – zastosowanie w transporcie

Worki sztauerskie stanowią jeden z najprostszych sposobów na zabezpieczanie różnorodnych ładunków. Mają one postać nadmuchiwanych poduszek, które bardzo solidnie wypełniają puste przestrzenie w ładowniach. Dzięki temu doskonale amortyzują wstrząsy oraz wszelkie wibracje. Każdy zabezpieczony z ich pomocą ładunek potrafi dotrzeć do punktu docelowego w nienaruszonym stanie. Jest on bowiem bardzo dobrze chroniony przez ewentualnym zniszczeniem.

Z czego są wykonywane worki sztauerskie?

Obecnie worki te cieszą się bardzo dużą popularnością. Stanowią one prosty i bardzo efektowny sposób na zabezpieczenie ładunku oraz minimalizację uszkodzeń, które to mogą powstać podczas transportu wielu towarów. Można je w kilka sekund napełnić sprężonym powietrzem i następnie umieścić w wolnej przestrzeni pomiędzy poszczególnymi ładunkami. Dobrze napompowane poduszki powietrzne do transportu potrafią świetnie dostosować się do kształtu każdej powierzchni, którą wypełniają.

Z zewnątrz są wykonane z kilku warstw mocnego, wodoodpornego papieru, który odznacza się wysokim współczynnikiem tarcia. Dzięki temu nadmuchana poduszka nie wyślizguje się spomiędzy ładunków. Z kolei ich wewnętrzna warstwa jest wykonana z bardzo wytrzymałej folii. Dzięki takiej konstrukcji worki te są bardzo szczelne oraz wytrzymałe.

Nowością na rynku są worki sztauerskie wykonane ze szczelnego materiału polietylenowego. Charakteryzują się one bardzo dużą odpornością na wilgoć. Użycie w procesie produkcji tego tworzywa sprawia, że produkty te mogą być wielokrotnego użytku. Każdy tego typu worek posiada służący do szybkiego pompowania zawór powietrzny. Jest on umieszczany w rogu worka, dzięki czemu jest łatwo dostępny.

Rodzaje i zastosowanie poduszek sztauerskich

Obecnie każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru kilka rodzajów worków sztauerskich. W sprzedaży są dostępne między innymi:

  • worki Medium (czerwone paski) -które to są stosowane do zabezpieczenia ładunków o wadze do 20 ton
  • worki Heavy (niebieskie paski) -które są przeznaczone do zabezpieczenia bardzo ciężkich ładunków o nacisku nawet do 30 ton

Wszystkie oferowane poduszki powietrzne doskonale sprawdzają się w transporcie drogowym, morskim oraz kolejowym. Są one powszechnie wykorzystywane w celu zabezpieczenia ładunków przewożonych:

  • na przyczepach i naczepach samochodowych
  • w kontenerach
  • w wagonach kolejowych
  • na ładowniach statku

Ze względu na brak stabilnych ścian worki sztauerskie do transportu nie są wskazane do zabezpieczania ładunków przewożonych na naczepach z plandeką.

Do istotnych zalet worków sztauerskich można zaliczyć łatwą obsługę, ogromną wytrzymałość oraz różnorodność rozmiarów. Są one oferowane wielu rozmiarach, zatem każdy klient może wybrać takie, które będą najbardziej odpowiednie do zabezpieczenia przewożonego towaru.