nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

Telefon na wakacjach
Lifestyle

Telefon na wakacjach – sprawdź, jak działa roaming zagraniczny

Jeśli wybierasz się na zagraniczne wakacje, musisz koniecznie dowiedzieć się, czym jest roaming zagraniczny. Dzięki tej opcji będziesz mógł swobodnie korzystać z telefonu i zawsze być w kontakcie z bliskimi. Dowiedz się także, na jakie oferty sieci komórkowych warto zwrócić uwagę.

Roaming zagraniczny – co to jest i czym różni się od krajowego?

Roaming jest usługą sieciową używaną w bezprzewodowej komunikacji telefonii komórkowej. Jeśli znajdujesz się poza zasięgiem sieci swojego operatora, wciąż możesz wykonywać połączenia i wysyłać SMS-y właśnie dzięki roamingowi. Usługa ta umożliwia korzystanie z obcych punktów dostępowych, które znajdują się najbliżej hosta.

Roaming zagraniczny nie różni się od krajowego sposobem działania. Zasada jest ta sama – korzysta się z nadajników innych operatorów. Rozbieżności widoczne są jednak w opłatach. Na terenie danego kraju roaming jest darmowy, ale poza nim może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Jak działa roaming zagraniczny?

Roaming zagraniczny, jak już zostało wspomniane, polega na tym, że podczas pobytu za granicą telefon korzysta z punktów dostępowych innych operatorów. W efekcie wciąż możesz dzwonić i SMS-ować tak samo,  jak w swoim kraju. Aby skorzystać z roamingu zagranicznego, nie musisz w zasadzie nic robić, ponieważ nowoczesne telefony automatycznie łączą się z najbliższymi dostępnymi sieciami.

Jeśli udasz się na wakacje do krajów, które znajdują się w obrębie Unii Europejskiej, nie zostaniesz obciążony żadnymi dodatkowymi kosztami. W tych miejscach roaming zagraniczny działa tak samo, jak krajowy. Przed wyjazdem warto się jednak upewnić co do konkretnych kosztów w poszczególnych państwach, szczególnie jeśli są to kraje poza UE. Warto zaznaczyć, że z darmowego roamingu można korzystać okresowo, przez dany, ograniczony czas. Jeśli zamierzasz przeprowadzić się na stałe do obcego kraju, wówczas operator zacznie naliczać odpowiednie opłaty. W takiej sytuacji lepiej skorzystać z lokalnych ofert sieci komórkowych.

Telefony na abonament oraz świetne oferty sieci komórkowych idealne na wakacje i nie tylko – INEA

Wakacje to doskonały moment na zmianę oferty sieci komórkowej, a także zakup nowego telefonu na abonament. Jeśli nie chcesz przepłacać, a jednocześnie zależy Ci na najlepszej opcji, sprawdź, jakie propozycje dla swoich klientów przygotowała INEA. Wydajne i nowoczesne smartfony to zaledwie część superoferty INEA. Wybierając tego operatora, możesz liczyć na nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz ogromne pakiety Internetu mobilnego, idealnego na urlop. Mowa tutaj o 20 GB, 100 GB lub nawet 200 GB! Dzięki temu możesz surfować w sieci bez żadnych ograniczeń!

Co więcej, dzięki INEA możesz być w zasięgu 5G, który umożliwia błyskawiczne przesyłanie i pobieranie plików multimedialnych. Technologia ta pozwala również oglądać filmy, seriale oraz transmisje na żywo w bardzo wysokiej jakości. 5G to również gwarancja rozmów bez żadnych zakłóceń i opóźnień.