nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

priapizm
Zdrowie

Kiedy mamy do czynienia z priapizmem?

Priapizm to jedna z wielu dolegliwości, z jakimi mogą borykać się mężczyźni. Jest to jedno z kilku zaburzeń prącia, które powoduje bolesny wzwód. Problem jest dotkliwy i poważny, ponieważ jest przeszkodą na osiągnięciu pełnej satysfakcji z życia seksualnego.

Krótko o priapizmie – powstawanie i rodzaje

Priapizm to zaburzenie, które bezpośrednio wpływa na jakość życia seksualnego oraz współżycie. Bolesny wzwód ma miejsce, gdy powstaje pomimo braku podniecenia. Prawidłowo funkcjonujący organizm w czasie fizjologicznej erekcji łączy w sobie kilka reakcji. To między innymi reakcja organizmu na fizyczne bodźce lub psychiczne podniecenie. W czasie podniecenia reaguje także członek, posiadający dwa ciała jamiste. Zwiększa się wówczas napływ krwi, jak i tlenku azotu do tej część ciała. W efekcie dochodzi do usztywnienia członka i jego powiększenia.

Należy wyróżnić kilka rodzajów priapizmu, mianowicie:

niedokrwienny – w tym przypadku krew w sposób prawidłowy napływa do członka, jednak nie jest w stanie z niego odpłynąć;
patologiczny – wywołany przez zwiększony napływ krwi. Jego najczęstszą przyczyną są leki, np. w wyniku przekroczenia zalecanej dawki sildenafilu.
Objawy priapizmu są bardzo charakterystyczne, ponieważ wzwód pojawia się samoczynnie. Nie obserwuje się bodźca pobudzającego, a sam wzwód trwa powyżej 4 godzin. Dodatkowo obserwuje się usztywnienie trzonu członka, czyli wypełnienie jego jam jamistych. Natomiast żołądź będąca częścią ciała gąbczastego pozostaje miękka.

Przyczyny priapizmu

W przypadku bolesnego wzwodu najczęstszą przyczyną są zaburzenia niedokrwienne, dlatego warto poznać najczęstsze przyczyny priapizmu niedokrwiennego. Jak wspomniano, bardzo często do tego typu zaburzeń dochodzi w wyniku niewłaściwego zażywania produktów leczniczych. Sildenafil znajdujący się między innymi w Maxon Forte stosowany jest w leczeniu zaburzeń wzwodu. Pragnąc uniknąć priapizmu sildenafil należy stosować zgodnie z zaleceniami. Kolejną przyczyną bolesnego wzwodu są urazy rdzenia kręgowego oraz zaburzenia neurologiczne. Wśród przyczyn priapizmu wymienia się także choroby krwi, urazy krocza oraz alkohol.

Sposoby na bolesny wzwód

Priapizmu nie można lekceważyć, dlatego konieczna jest konsultacja z lekarzem. Związane z tą chorobą zaburzenia są groźne dla zdrowia i życia, dlatego warto jak najszybciej rozpocząć diagnozę i leczenie bolesnego wzwodu. Maxon Forte to jeden z preparatów, jakie stosuje się w przypadku tego typu zaburzeń. Przekonaj się, jak skutecznie działa w odpowiedniej dawce!

Materiał partnera