nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

odżywka humektantowa
Uroda

Odżywka humektantowa – co warto o niej wiedzieć?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się odżywka humektantowa. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym dokładnie powinno się sugerować przed podjęciem decyzji o zakupie produktu. Jak powinno się go stosować?

Jakie kwestie uwzględnić przy wyborze odżywki humektantowej?

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w produkt, który będzie w swoim składzie zawierał humektanty. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że należy do nich zaliczyć takie substancje, jak: mocznik, miód, kwas hialuronowy, gliceryna, sacharoza, aloes, d-panthenol, fruktoza, sorbitol, kwas mlekowy, lecytyna, glikol propylenowy.

Warto wiedzieć, że wysokiej jakości odżywka powinna mieć w składzie także emolienty. Nie wszyscy wiedzą, że wspomniane składniki tworzą na włosach warstwę ochronną. W ten prosty sposób wilgoć związana przez humektanty będzie zatrzymana wewnątrz kosmyków. Osobom preferującym naturalną pielęgnację rekomendowane jest stawianie na odżywki humektantowe, które są pozbawione wosków, SLES, SLS i silikonów.

Jak stosować odżywki humektantowe?

Zalecane jest stosowanie omawianych odżywek po umyciu włosów. W pierwszej kolejności trzeba nałożyć kosmetyk na wilgotne pasma, a następnie odczekać przynajmniej kilka minut. Warto dokładnie przeczesać grzebieniem kosmyki i spłukać letnią wodą. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że humektanty można bez większego problemu stosować jako podkład przed olejowaniem włosów.

Należy mieć świadomość, że naturalnym humektantem jest glutek lniany. Wystarczy nałożyć go na mokre pasma, a później zaaplikować olej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że włosy po wspomnianym zabiegu będą maksymalnie wygładzone i nawilżone.

Dla kogo odżywki będą najlepszym rozwiązaniem?

Warto wiedzieć, że odżywka humektantowa doskonale zda egzamin w przypadku osób zmagających się z szorstkimi, przesuszonymi, a także matowymi pasmami. Godny uwagi jest fakt, że osoby z bardzo suchymi włosami mogą bez żadnego problemu stosować omawiany produkt praktycznie po każdym myciu. Jak zostało już wspomniane wcześniej rekomendowane jest sięgnięcie po odżywkę zawierającą w swoim składzie emolienty cechujące się właściwościami ochronnymi.

Świetną opcją będzie regularne stosowanie odżywek humektantowych, emolientowych i proteinowych w różnych proporcjach. Należy sprawdzić, jaka mieszanka najlepiej będzie służyła pasmom. Warto wiedzieć, że odżywki humektantowe zdadzą egzamin w przypadku pań zmagających się ze zniszczonymi pasmami. Oczywiście w zależności od tego, jak bardzo będą zniszczone włosy, rekomendowane jest sięgnięcie po produkt zawierający w swoim składzie mniej lub więcej protein.