nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

krem pod oczy ranking
Uroda

Jaki wybrać krem pod oczy – ranking najlepszych kremów

Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Dlatego od najmłodszych lat panie starają się dbać o skórę twarzy, a szczególnie oczu. Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i wymaga używania specjalnych kremów, które odpowiednio nawilżają oraz wygładzają. Ale jaki krem wybrać i w jakim wieku należy zacząć stosować krem pod oczy?

Jak wybrać idealny krem pod oczy?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kremów pod oczy. Jedne są uniwersalne, drugie możesz dobrać odpowiednio do swojego wieku. Są kremy rozświetlające, wygładzające zmarszczki, nawilżające i niwelujące cienie pod oczami. Czasami można dostać zawrotu głowy od ilości dostępnych kremów pod oczy. Jeśli nie wiesz, na jaki krem się zdecydować, to najlepiej dobrać go według rodzaju skóry, czyli krem do skóry wrażliwej, tłustej, suchej lub narażonej na czynniki atmosferyczne. Druga opcją jest krem pod oczy 20+, 30+, 40+, itd., czyli w zależności od wieku dobierasz odpowiedni produkt.

Kiedy zacząć stosować krem pod oczy?

Krem pod oczy można zacząć stosować już w wieku 20 lat. Oczywiście osoby młodsze mogą korzystać z takich kosmetyków, jednak jeśli ich skóra wokół oczu nie jest narażona na duże obciążenie, to jednak warto stosować taki preparat po dwudziestce. Na początek polecane są kremy nawilżające, które powodują, że skóra staje się bardziej elastyczna. Jeśli natomiast zbliżasz się do trzydziestki, to warto zainteresować się kremem nieco bardziej i wybrać taki, który będzie stymulować produkcję kolagenu i zniweluje powstawanie niewielkich zmarszczek.

Krem pod oczy ranking najlepszych kosmetyków w tym sezonie

Szukając dobrego kremu pod oczy przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na jego skład. Numer jeden na liście kremów to krem, który zawiera kwas hialuronowy oraz śluz ślimaka. Dzięki tym składnikom Twoja skóra wokół oczu będzie idealnie nawilżona oraz wygładzona. Na drugim miejscu są kremy posiadające retinol, czyli witaminę A. Dzięki zastosowaniu tego składnika cienie pod oczami znikną i pobudzona zostanie produkcja kolagenu. Na trzecim miejscu jest krem pod oczy, który zawiera antyoksydanty, czyli witaminę C lub kofeinę. Dzięki tym składnikom cera będzie rozświetlona, a także poprawi się krążenie, dzięki czemu znikną opuchnięcia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru kremu pod oczy?

Kremy dzielą się także na produkty, które stosuje się na dzień i na noc. Jaka jest między nimi różnica? Te pierwsze szybciej się wchłaniają stanowiąc dobrą barierę ochronną. Natomiast kremy na noc są gęściejsze i tłuściejsze. Ich zadaniem jest regeneracja naskórka po całym dniu niekorzystnych warunków. Możesz także wybrać krem na lato i na zimę. W letnich miesiącach sprawdzi się lekki krem, który odpowiednio nawilży skórę. W mroźne, zimowe dni postaw na gęsty krem, który odpowiednio nawilży i zregeneruje naskórek narażony na wiatr i silny mróz.