nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

wzmacniacz wifi
Internet

Kupujemy wzmacniacz wifi – jak go wybrać?

Internet w domu stał się takim samym obowiązkowym udogodnieniem, jak prąd. Nic więc dziwnego, że tak wielką frustrację rodzi słabo działająca siec wifi, która albo gubi sygnał, albo też traci swoją moc. Nic więc dziwnego, że tak często w takiej sytuacji kupowany jest wzmacniacz wifi. Jak go jednak nabyć i na co powinno się wtedy zwracać uwagę?

Kiedy potrzebny będzie wzmacniacz wifi?

Zanim jednak przejdzie się do analizowania parametrów i cech technicznych takiego urządzenia, najpierw warto się zastanowić nad tym, kiedy faktycznie będzie się go potrzebowało, a także czym tak właściwie taki sprzęt jest.
Wzmacniacz wifi to nic innego, jak tylko urządzenie, którego jedynym celem i funkcją jest wzmocnienie sygnału domowej sieci wifi, który pochodzi z routera. Kiedy jednak powinno się taki sprzęt nabyć? Jeśli sygnał wifi pomimo wszystkich działań, takich jak zmiana położenia routera, czy też kupienie lepszego sprzętu nie zdaje rezultatu i w dalszym ciągu siła sygnału jest niezadowalająca, w takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko zainwestować we wzmacniacz. Czym się on powinie charakteryzować, aby spełniać oczekiwania każdego użytkownika?

Czym powinien charakteryzować się dobry wzmacniacz wifi?

Skoro już decyzja zapadła i konieczne jest nabycie wzmacniacza do sieci wifi, trzeba się teraz zastanowić nad tym, czym takie urządzenie powinno się charakteryzować. Jakie są jego parametry, które powinny zadecydować o tym, czy warto danym model kupić, czy też nie?
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, jaka będzie maksymalna szybkość transmisji danych, która przebiegać będzie przez taki wzmacniacz. Jeśli wybierze się model słabszy, lecz jednocześnie tańszy, to liczyć można z reguły na szybkość na poziomie około 300Mbps, co dla wielu osób może być wartością zbyt niską. Z tego powodu poleca się, aby zainwestować w sprzęt nieco więcej, tak aby jego szacowana prędkość wynosiła około 1000Mbps.
Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, jaki będzie standard obsługiwanej przez dany wzmacniacz sieci wifi. Oczywiście warto wybierać modele o możliwie jak najwyższym standardzie, ponieważ i to wpływać będzie na prędkość przesyłu danych.
Podczas wybierania wzmacniacza nie można również zignorować tego, na jakim paśmie częstotliwości będzie on działać. Standardowa siec wifi to częstotliwość 2.4GHz, lecz nowoczesne routery korzystają z sieci 5GHz, która jest mniej zatłoczona, a tym samym szybsza. Poleca się więc wybranie takiego wzmacniacza, który będzie miał dostęp do obu częstotliwości.