nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

zielona ściana w sypialni
Dom

Zielona ściana w sypialni – jak modnie zaaranżować pomieszczenie?

Urządzając sypialnię należy przywiązać szczególną wagę do właściwego doboru kolorów. Aby zagwarantować sobie możliwość relaksu i łatwego zasypiania, powinno się pamiętać o tym, jak poszczególne barwy wpływają na organizm. Warto również stawiać na ponadczasowe rozwiązania, które nie wychodzą z mody. Dlaczego zielona ściana w sypialni będzie korzystnym wyborem i jak zaaranżować wnętrze w modnym stylu?

Pomieszczenie zachęcające do relaksu

Projektując takie wnętrza jak sypialnia, należy pamiętać o tym, że ciepłe kolory mają działanie energetyzujące. Chcąc wyciszyć się przed snem, warto stawiać na chłodne i neutralne barwy. Poszczególne odcienie zieleni mogą należeć do obu spośród tych kategorii. Wiele możliwych do odnalezienia wersji to z resztą jedna z zalet tego koloru. Możliwe jest urządzenie pomieszczenia w delikatnych, pastelowych odcieniach lub przyjaznej, wiosennej zieleni. To zdecydowanie uniwersalny kolor, który łatwo jest dopasować do różnych stylów wnętrzarskich. Jakie są popularne odsłony zielonych ścian sypialni i jak stworzyć modną kompozycję?

Zielone wnętrze w modnej aranżacji

Ze względu na doświadczenia związane z pandemią i zamknięciem w domach, aktualne trendy wnętrzarskie postulują tworzenie jak najbardziej przyjaznych przestrzeni. Mieszkania powinny zapewniać domownikom poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie tworzyć wielofunkcyjną przestrzeń, w której można też uczyć się i pracować. Modne aktualnie konwencje, takie jak boho, rustykalna i skandynawska, cenią nawiązania do natury. Z kolei takie style jak retro minimalizm postulują tworzenie przestrzeni w stonowanych barwach, w których domownicy czują się spokojnie i swobodnie. Jakie sposoby na stworzenie zielonych ścian warto tu wykorzystać?

Modne kolory farb i wzorzyste tapety

Jednym z najbardziej cenionych rozwiązań jest pokrycie jednej ze ścian farbą w kolorze butelkowej zieleni. Jeżeli pozostałe pionowe powierzchnie będą białe, wnętrze uzyska głębię, a jednocześnie nie będzie sprawiało wrażenia natłoku. Ze względu na ciemny kolor, warto ustawić przy ścianie lekkie, drewniane meble. Ciekawym rozwiązaniem będzie też wykorzystanie wzoru w pionowe pasy, w kilku delikatnych odcieniach zielonego. W modnych wnętrzach coraz częściej wykorzystuje się też tapety. Planując ozdobić sypialnię na zielono, warto postawić na motywy roślinne. Florystyczne ornamenty nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Zieleń nazywana jest kolorem nadziei i pozwala się zrelaksować. Tak urządzona sypialnia doskonale wpisze się w aktualne trendy.