nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

jak połączyc internet z telefonu do laptopa
Internet

Jak połączyć internet z telefonu do laptopa?

Trudno sobie obecnie wyobrazić korzystanie z komputera bez internetu. Maszyna ta staje się wtedy prawie bezużyteczna, ponieważ nie da się na niej wykonywać najważniejszych zadań i czynności. Problem braku internetu szczególnie mocno widoczny jest np. podczas wyjazdu wakacyjnego, gdy bierze się ze sobą laptopa. Jak się jednak okazuje, możliwe jest uzyskanie dostępu do sieci poprzez połączenie laptopa z telefonem. Jak połączyc internet z telefonu do laptopa, aby wszystko działało bez żadnych problemów?

Udostępnianie internetu na androidzie

Jeśli posiada się telefon, którego systemem operacyjnym jest android, możliwe jest udostępnienie internetu na laptopie na trzy różne sposoby. Jak to dokładnie zrobić?
Zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie wykorzystanie do tego celu funkcji o nazwie hotspot Wi-Fi. Żeby z niej skorzystać, trzeba wejść w ustawienia telefonu, a następnie wybrać zakładkę sieć lub połączenia. Tam obecna powinna być dodatkowa zakładka pod nazwą router Wi-Fi lub udostępnianie sieci. Po jej aktywacji na ekranie telefonu pokaże się nazwa utworzonej sieci, a także hasło do niej. Teraz wystarczy już tylko połączyć się z nowo utworzoną siecią na laptopie, zupełnie tak, jakby łączyło się z domowym Wi-Fi.
Innym sposobem jest połączenie telefonu poprzez bluetooth, lecz w tym wypadku zasięg takiej sieci, a także jej szybkość będzie bardzo ograniczona. Jeśli natomiast zależy nam na stabilności i sile połączenia, poleca się wykorzystanie do tego celu przewodu USB. Po podłączeniu nim telefonu i laptopa wystarczy tylko kliknąć w ustawieniach telefonu w przycisk tethering przez USB.

Udostępnianie internetu na iOS

Drugim występującym na rynku telefonem, jest ten od firmy Apple, który wyposażony jest w system operacyjny iOS. W tym wypadku również istnieje możliwość uzyskania połączenia internetowego dla laptopa z poziomu telefonu, co można zrealizować poprzez Wi-Fi, bluetooth, czy też przewód. Jak dokonać takiego połączenia?

W tym wypadku sprawa jest o wiele prostsza, ponieważ wystarczy tylko w ustawieniach iPhone kliknąć wybraną opcję połączenia, a obecny w urządzeniu konfigurator zajmie się samodzielnie wszystkim. Na laptopie niezbędne będzie tylko wybranie określonego rodzaju połączenia, czyli Wi-Fi lub też bluetooth, aby komputer sam zajął się konfiguracją łącza. Oczywiście również i w przypadku iOS poleca się wybranie połączenia przez USB, ponieważ jest ono zdecydowane najlepszej jakości, a tym samym zapewnia najbardziej stabilne i szybkie połączenie z internetem.