nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

depilacja bikini kremem
Uroda

Usuwanie owłosienia pod kontrolą i bez bólu, czyli depilacja bikini kremem

Usuwanie owłosienia nie należy do najprzyjemniejszych czynności – zwłaszcza w okolicach bikini. Zwykle chciałoby się uzyskać efekt gładkiej skóry bez wyrzeczeń. Okazuje się, że z pomocą kremu do depilacji okolic intymnych można pozbyć się bólu – a to już spory plus.

Wrażliwa skóra? Kremy do depilacji mogą być dobrym rozwiązaniem

Obecnie można wybierać spośród wielu metod depilacji. Na rynku dostępne są maszynki jednorazowe, depilatory, pasty cukrowe, kremy, a także zabiegi depilacji laserowej lub za pomocą wosku. Mimo tak sporego wyboru nie znaleziono jednak tego idealnego, który byłby dobry dla wszystkich – każdy musi dostosować dany sposób na usuwanie włosków do siebie. Najtrudniejszą sytuację zdają się mieć osoby posiadające wrażliwą lub alergiczną skórę. Okazuje się jednak, że mimo ich niedoskonałej formy kremy do depilacji bikini zdają egzamin dla wymagającej skóry. Produkty te wyróżniają się łagodnym działaniem, bezbolesnym usuwaniem owłosienia oraz ograniczaniem ryzyka podrażnień.

Czasochłonnie, ale bezboleśnie

Fanek i fanów depilacji bikini kremem nie brakuje. Głównie ze względu na to, że jest to chyba najmniej inwazyjna domowa metoda pozbywania się niechcianego owłosienia z ciała. Okolice intymne są bardziej wrażliwe niż inne rejony ciała, dlatego każde mechaniczne potraktowanie ich jednorazową maszynką lub depilatorem, wyrywającym włoski z cebulkami, może skończyć się uporczywymi podrażnieniami, pieczeniem skóry, zapaleniem mieszków włosowych, a nawet zakażeniem. Właśnie dlatego tak wiele osób – zwłaszcza przed sezonem wakacyjnym – sięga po krem do depilacji. Warto zaznaczyć, że najlepsze efekty przynosi regularne stosowanie produktu, dzięki czemu włosy odrastają wolniej i z czasem stają się słabsze. Depilacja bikini kremem jest też dość czasochłonna – by uzyskać zadowalający efekt nierzadko trzeba kilkakrotnie nakładać krem i czekać parę minut. Zwykle potrzebne są również tzw. „poprawki”, czyli dodatkowe usuwanie pozostałych włosków maszynką. Z biegiem czasu jednak depilacja kremem staje się coraz bardziej sprawna i efektywna.

Próba uczuleniowa – czyli o czym pamiętać przed nałożeniem kremu

Mimo dostosowania tego typu produktów do wymagań skóry wrażliwej należy zachować ostrożność podczas ich stosowania. Przede wszystkim, przed pierwszym użyciem zaleca się wykonanie próby uczuleniowej, czyli nałożenie kremu na mały obszar skóry np. na rękę, zmycie preparatu po kilku minutach i obserwowanie, czy w miejscu aplikacji nie wystąpiła reakcja alergiczna. Dopiero po takim działaniu można nałożyć krem na większą powierzchnię. Warto także pamiętać, by nie stosować produktu na skaleczoną i podrażnioną skórę oraz unikać kontaktu z słońcem po depilacji.