nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

jak zmniejszyć pory
Uroda

Domowe i proste sposoby na to, jak zmniejszyć pory

Problemy skórne potrafią utrudniać życie. Jednym z częstszych problemów, z którymi borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni w każdym wieku są rozszerzone pory. Niedoskonałość ta najczęściej dotyczy osób z cerą mieszaną i tłustą. Co robić, by poprawić wygląd skóry twarzy? Jak zmniejszyć pory domowymi sposobami? Okazuje się, że jest wiele skutecznych i prostych metod.

Jakie są przyczyny rozszerzonych porów?

Jak to z problemami skórnymi często bywa, nie jest łatwo ustalić jednoznaczną przyczynę powstawania powiększonych porów. Wśród głównych czynników wyróżnić można m.in.:

– uwarunkowania genetyczne,
– posiadanie cery mieszanej lub tłustej, która charakteryzuje się nadmiernym wydzielaniem sebum,
– niewłaściwa pielęgnacja i niedokładne oczyszczanie skóry.

Dobrą wiadomością jest to, że regularne dbanie o skórę zgodnie z jej wymaganiami może znacznie poprawić jej kondycję i zmniejszyć niepożądane zmiany. Co więcej, wcale nie potrzeba do tego drogich kosmetyków – wiele można zdziałać domowymi metodami i naturalnymi, tanimi produktami.

Co warto stosować na powiększone pory? Wiele rzeczy, które można znaleźć w szafce kuchennej i apteczce

Miłośnicy prostych i naturalnych metod dbania o cerę mają w czym wybierać. Jednym z popularniejszych sposobów na rozszerzone pory jest zastosowanie olejku z drzewa herbacianego. Posiada on właściwości przeciwzapalne oraz bakteriobójcze. Można go nakładać na wiele sposobów – np. dodawać kilka kropel do produktów oczyszczających lub kremów. Warto pamiętać, by zawsze rozcieńczać go z innym olejem lub kosmetykiem, bowiem zaaplikowany samodzielnie może wywołać podrażnienia skóry.

Kolejnym lekarstwem (w dosłownym sensie) na powiększone pory jest zwykła aspiryna. Okazuje się, że ta substancja ratuje nie tylko w okresie przeziębień i grypy, ale także w problemach skórnych. Maseczkę z rozdrobnionych tabletek aspiryny można przygotować bardzo szybko – wystarczy wymieszać powstały proszek z wodą lub jogurtem i nałożyć na twarz na ok. 15-20 minut. Efekt rozjaśnienia i odświeżenia gwarantowany już po pierwszym użyciu. Właściwości oczyszczające i „wyłapujące” zanieczyszczenia posiada także zielona glinka oraz węgiel aktywny. Maseczkę z tych produktów przygotowuje się podobnie jak tę z aspiryny.

Natura ma wiele do zaoferowania – także w kwestii zdrowia i estetyki cery. Rozszerzone pory nie muszą być problemem nie do pokonania. Regularna i dokładna pielęgnacja skóry oraz jej właściwe oczyszczanie to dobra droga ku temu, by cieszyć się rozświetloną cerą w dobrej kondycji.