nwonews.pl

nwonews.pl – dom, biznes, zdrowie

zakup kawy ziarnistej
Lifestyle

Na co uważać, decydując się na zakup kawy ziarnistej?

Kawa Lavazza dostępna jest na rynku już od wielu lat, ciesząc się dobrą renomą wśród konsumentów. Dobra opinia to jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę, jeżeli ktoś decyduje się na zakup. O czym jeszcze trzeba pamiętać, jeżeli ktoś ma zamiar zakupić kawę w ziarnach? Oto kilka podpowiedzi, jakie należy rozważyć, jeżeli ktoś chciałby cieszyć się smakowitą kawą o poranku – czy to w domu, czy to w firmie.

Ziarna oraz ich rodzaje

Patrząc na kawę Lavazza, czy można być świadomym tego, że w chwili obecnej, na rynku znaleźć można ponad pięćset rodzajów ziaren? Ciężko w to uwierzyć, ale tak faktycznie jest. Aczkolwiek, na ogół nie ma się do czynienia z tak ogromną ilością w sklepach, dzięki czemu podjęcie ostatecznej decyzji nie powinno stanowić tak dużego problemu. Otóż, profesjonalne sklepy oferują ziarna Arabikii i Robusty. Występują one osobno lub też jako mieszanka. Która z tych opcji będzie najlepsza?

Arabika to ta propozycja, która uważana jest za najbardziej aromatyczną. Wpływ może mieć to fakt jej uprawiania. Otóż plantacje położone są powyżej 1000 m n.p.m. Warto również wiedzieć, że uprawa Arabikii podlega restrykcyjnym przepisom uprawnym. To właśnie w tych ziarnach znajduje się zdecydowanie mniejsza ilość kofeiny, a także niezwykle bogate smaki.

Robusta nie jest aż tak aromatyczna. To właśnie dlatego można ją spotkać samodzielnie. Zdecydowanie częściej występuje ona jako wierna towarzyszka Arabikii. Cechą charakterystyczną jest to, że Robusta posiada zdecydowanie większą ilość kofeiny. Czy można już powiedzieć, która powyżej kawa Lavazza, czy też innej marki, będzie tą najlepszą?

Odcienie aromatyczne kawy

Kolejny ważny aspekt, który pomoże ocenić, czy która kawa Lavazza okaże się absolutnym hitem. Aromat kawy zależny jest od stopnia palenia. Obecnie można otrzymać kawę w ziarnach o jednym z 18 odcieni aromatycznych. Wśród nich znaleźć można m.in. takie smaki, jak czekoladowy, orzechowy, korzenny, owocowy, tytoniowy, karmelowy, winny, popielny lub kwiatowy. Jak więc widać nie brakuje klasyków, ale również oryginalnych smaków, jakie dedykowane są w szczególności dla osób, posiadających zdecydowanie wyższe wymagania.

Ofertę opisywanych kaw można znaleźć w sklepie internetowym – https://coffee-mat.pl/firm-pol-1586460309-Kawa-Lavazza.html. Na kawę Lavazzę nikt nie narzeka. Przynajmniej oficjalnie. Trzeba jednak wiedzieć, że niekiedy można spotkać takie kawy, jakie w swoim smaku przypominać mogą starą gumę lub coś zjełczałego. Nie jest to normalne, dlatego też takich smaków należy unikać, aby mieć pewność co do tego, że ma się do czynienia z naprawdę aromatycznym, czarnym napojem.