3 UWAGA! Sąd Najwyższy może unieważnić wyniki wyborów parlamentarnych z października! - Nwonews.pl
Witaj w serwisie nwo!

Serwis nwo powstał z myślą o ludziach poszukujących prawdy o otaczającym nas świecie.

Jeśli podobnie jak my masz już dość ciągłych kłamstw, interesujesz się poruszaną w naszym portalu tematyką, posiadasz informacje którymi chciałbyś się podzielić lub piszesz artykuły tematyczne - zarejestruj się! Rejestracja zajmie ci tylko chwilę dając dostęp do wielu dodatkowych możliwości.

Logowanie
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się!

Newsy z sieci

UWAGA! Sąd Najwyższy może unieważnić wyniki wyborów parlamentarnych z października!

19 stycznia Sąd Najwyższy zdecyduje, czy październikowe wybory trzeba będzie powtórzyć. Wg nieoficjalnych informacji sędziowie mają rozstrzygnąć czy fakt, iż z list PiS startowali członkowie innych pa...

foto: sejm.gov.pl

 

19 stycznia Sąd Najwyższy zdecyduje, czy październikowe wybory trzeba będzie powtórzyć. Wg nieoficjalnych informacji sędziowie mają rozstrzygnąć czy fakt, iż z list PiS startowali członkowie innych partii (np. Solidarnej Polski czy Polski Razem) nie obligował do stworzenia wyborczej koalicji kilku partii (próg wyborczy = 8%), a nie komitetu jednego ugrupowania (próg = 5%). I to pomimo, iż wszyscy posłowie wybrani z list PiS reprezentują dzisiaj w Sejmie "Klub Parlamentarny PiS", a nie swoje macierzyste partie.
                          

 

Przypomnijmy, że zgodnie z prawem Sąd Najwyższy (SN) ma 90 dni od dnia wyborów na podjęcie uchwały o ich ważności na podstawie sprawozdania PKW oraz opinii wydanych w/s rozpoznanych protestów wyborczych. PKW w oficjalnym sprawozdaniu nie stwierdziła naruszeń prawa wyborczego, które – w jej ocenie – mogłyby mieć wpływ na wyniki głosowania i wyniki wyborów. Jeśli zaś chodzi o protesty wyborcze, to do SN wpłynęło ich łącznie 77. Aż 43 protesty SN postanowił pozostawić bez dalszego biegu. W przypadku 27 protestów SN stwierdził, że są one zasadne jednocześnie wskazując, iż nieprawidłowości opisane w tych protestach nie miały jednak wpływu na wynik wyborów w skali kraju (głównie kwestie związane z liczeniem głosów w pojedynczych komisjach wyborczych). Do rozpatrzenia pozostał 1 protest, który ma dotyczyć kwestii listy wyborczej PiS, na której znaleźli się przedstawiciele innych partii.

Zdaniem jego autorów, to że na liście wyborczej PiS znaleźli się politycy innych partii winno być wystarczającą przesłanką, aby uznać, że była to koalicja kilku partii (próg wyborczy 8%), a nie zwykły komitet wyborczy (próg 5%). Przypomnijmy, że PiS startował jako zwykły komitet, a więc wymagany w tym przypadku próg wyborczy wynosił 5%. Dla autorów protestu nie ma znaczenia fakt, że w parlamencie wszyscy wybrani z list PiS (w tym także członkowie Solidarnej Polski, Polski Razem czy Prawicy RP) reprezentują "Klub Parlamentarny PiS", a swoje partie.

I jeszcze jedna sprawa - zgodnie z informacją dostępną na stronie internetowej Sądu Najwyższego, wspomniany protest został wniesiony po terminie, tak więc powinien on być pozostawiony bez dalszego biegu. Powinien, ale jak będzie w rzeczywistości okaże się 19 stycznia 2016 r. o godz. 13.00.

 

Czytaj więcej: OSTATNI PROTEST (GKraport.com)
Czytaj także: Sprawozdanie z wyborów do Sejmu i Senatu (PKW.gov.pl)
Czytaj także: Protesty wyborcze i ważność wyborów do Sejmu RP i Senatu RP (Sn.pl

 

Niewygodne.info.pl

Komentarz polityczny | Witold Gadowski: Rosjanie są w stanie kierować rzeszą uc...
Naukowcy: w 2017 roku Ziemię czeka piekło klimatyczne Naukowcy wzywają Zi...
Rosyjskie i ukraińskie służby specjalne rozgrywają kwestię antypolskich atak&...
Suwerenność informacyjna W stosunkach międzynarodowych pojęcie suwerennośc...
Polski ekspert: „Barierą dla Rosji jest Łukaszenko, jeśli go zabraknie &n...
Gosc (21 / 12 / 2015)
0
Program T. Lisa znika z anteny. Kto go zastąpi? Moim zdaniem powinien to być J. Pospieszalski:
https://www.youtube.com/watch?v=0jblMTKciZI
Odpowiedz
Handsome (21 / 12 / 2015)
0

Demokracja jest chorobą zaprojektowaną w ten sposób by jej nigdy nie wyleczyć! Możecie sobie głosować na tą czy inną partię, efekt jest taki jak byście chcieli leczyć raka dodając komórek rakowych. Żaden polityk nie da wam rozwiązania bo gdyby to zrobił to by się okazało, że już jest nie potrzebny!

Nie prawda? Gdzie jest ten kraj, w którym demokracja działa??? Gdzie?!!

Będą wam tak mydlić oczy jak długo będziecie w to wierzyć, że ta partia czy ten polityk was zbawi. Gdyby demokracja działała to nie było by jej potrzeby, gdyż problemy by się rozwiązały a tak nie jest. Problemy narastają i robią się coraz poważniejsze. Głosujecie na coraz to nowych bajkopisarzy i co, lepiej jest? No ta, fajki są w sklepach, browary... można legalnie zalać banie, "I już niedługo zalegalizują marichuane to wtedy będzie 100% wolności" - tak myśli wielu.

Partie polityczne to przedstawiciele wielkich biznesów, potężnych korporacji. W dupie was mają i wasz dobrobyt, wciskają kity jak 500 na dziecko... Kit! Najpierw trzeba te pieniądze komuś zabrać by je później dać a wiadomo zabieranie jest kosztowne więc zabiorą 1000 albo 2000 bo tyle kosztuje ich zajebana biurokracja.
Jak napotkacie złodzieja to on wam nie powie, że przyszedł was okraść tak samo jest z politykami, będą kłamać nawet jeśli złapiecie ich na kradzieży. Żyjecie w świecie fantazji, "zmiana" to słowo, które nic nie znaczy, "nadzieja" to słowo co nic nie znaczy. Wasi dziadowie dali się oszukać, tak samo wasi rodzice a wy wciąż wierzycie, że po głosowaniu będzie lepiej???
Głównymi przygłupami co chodzą głosować to ci, którzy chcą wszystko za darmo. "Zagłosuje na niego, przystojny, i mówi, że obniży podatki, da na dziecko albo dom albo 100 milionów..." "Ja chcę być bogaty, mieć miliony..." - jak to zrobisz? "Zapytam się prezesa banku...."
Zapomnijcie o polityce, nie macie wpływu na to, zajmijcie się sobą i własnym otoczeniem i co najważniejsze, zawsze głosujcie na siebie!
A w razie jak nie dacie rady się powstrzymać i zagłosujecie to zamiast do urny w dupe sobie włóżcie ten wasz głos i zobaczycie, że efekt będzie taki sam ;)

 

 

Odpowiedz
Handsome (21 / 12 / 2015)
0

rogram T. Lisa znika z anteny. Kto go zastąpi? Moim zdaniem powinien to być J. Pospieszalski

 

A moim zdaniem to daj sobie spokój z oglądaniem telewizji! To gówno to rozpierdalacz kultury, wszelkiej kultury. Jebie myślenie i zaniża inteligencję, mydli oczy i pierze mózg. Po co ci to??!!!

Odpowiedz
Gosc (21 / 12 / 2015)
0
A moim zdaniem jako wolni obywatele powinniśmy mieć wpływ na to, co gadają głowy z TV. A jak zaczną bredzić, że trzeba powiesić wszystkich, których nazwisko zaczyna się na literę "T". To, co wtedy? Nie można lekceważyć siły TV i odrzucać jej dla świętego spokoju. TV właśnie pierze mózgi, więc trzeba coś z tym zrobić.
Odpowiedz
Handsome (21 / 12 / 2015)
0

TV właśnie pierze mózgi, więc trzeba coś z tym zrobić.

 

Wyłączyć! I do śmietnika! I nigdy więcej nie oglądać, wtedy ich magia przestaje działać :)

 

TV to są prywatne korporacje więc mogą co chcą. Tak samo Polska jest korporacją:

http://www.sec.gov/cgi-bin/browse-edgar?action=getcompany&CIK=0000079312&owner=exclude&count=40

 

To nie jest nasza korporacja więc jak chcesz mieć wpływ na czyjąś korporację? Zapomnij! Zajmij się sobą, rodziną i sąsiadami bo tylko na nich możesz liczyć w razie potrzeby!

 

 

Odpowiedz
Gosc (21 / 12 / 2015)
0
No dobra, ale abonament ściągają. Więc mam prawo wymagać.
Odpowiedz
Handsome (22 / 12 / 2015)
0

W telewizji bardzo często, wręcz co dziennie,  pojawia sie propaganda pro wojenna czy też promowanie terroryzmu. Nie wiem dokładnie jak to jest w Polsce ale w wielu zachodnich krajach sponsorowanie propagandy pro wojennej i terroryzmu jest nie legalne więc uważaj kogo opłacasz ;)

 

Mówię to na podstawie Mr Rooke, który sądził się z BBC w UK odnośnie nie płacenia licencji. Nic mu nie zrobili! Przestał płacić, jak w 2005 roku doszło do niego, że BBC kłamało odnośnie wydarzeń 9/11 i stwierdził, że nie będzie sponsorował propagandy i terroryzmu. Sędzia Stephen Nicholls nie dał mu kary a gdy Mr Rooke zapytał go czy ma płacić licencję w tym momencie sędzia wyszedł z sali.

BBC nigdy nie podało skąd mieli informację o zawalonym budynku, który się nigdy nie zawalił a policja ma w dupie....

Odpowiedz
Gosc (22 / 12 / 2015)
0
Po pierwsze, jeżeli chodzi o Brytyjczyków to wprowadzili słyną ustawę ACTA, a po drugie nie wierzę sądom. Jeden facet oskarżył urzędników o szkodę i do dzisiaj nie może wyjść z sądu.
Odpowiedz
Komentuj przez FB